English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

30_1Майже рік тому - у лютому 2017 року у СНАУ в рамках співпраці з Бернським університетом прикладних наук  (Інститут сільського господарства, лісництва та продовольства) за підтримки Nestle Україна та Швейцарського бюро співробітництва в Україні було розпочато реалізацію проекту «Розвиток сталого сільського господарства 360о оцінка фермерського господарства та розробка спільної стратегії розвитку».

За час реалізації проекту була проведена низка заходів, як то навчальні модулі з оволодіння технологією RISE-методу в рамках семінарів у СНАУ та Бернському університеті прикладних наук для підготовки професійних RISE-консультантів; 360° оцінка фермерського господарства, в ході якої була здійснена оцінка 30 фермерських господарств; звіт зі сталого розвитку сільського господарства, який охопив  результати критичного аналізу стабільного сільського господарства, а також рекомендації за принципом 360° оцінки фермерського господарства та ознайомлення з результатами дослідження безпосередніх учасників проекту.

Тож форум, що відбувся 30 листопада 2017 року в Сумському національному аграрному університеті, зібравши фермерів, а також тренерів та експертів, задіяних у програмі, став місцем для підведення перших підсумків проекту.

Команда проекту, який впроваджується за сприяння компанії Nestle Україна, Швейцарського бюро співробітництва в Україні та Посольства Швейцарії, наразі складається з фахівців Сумського національного аграрного університету та Бернського університету прикладних наук (Швейцарія).

За допомогою Skype-зв’язку вдалося організувати спілкування учасників заходу зі спеціалістом відділу корпоративного сільського господарства компанії Nestle Україна Діонісом Форстером та спеціалістом з питань дослідження сталого розвитку Бернського університету Яном Гренцем.

«Сумський НАУ, у повній мірі усвідомлюючи актуальність та необхідність розвитку фермерського руху в Україні, є активним учасником цього процесу і з великою зацікавленістю долучився до проекту: викладачі університету пройшли відповідне навчання та стали експертами, а 30 студентів СНАУ вперше в Україні отримали сертифікати про проходження програми RISE», - зазначив, звертаючись до учасників форуму, ректор СНАУ Володимир Ладика. Але мета форуму – не просто зустрітися й підвести підсумки, а й обов’язково намітити шляхи подальшої роботи в цьому напрямку.

За словами менеджера проекту Господар+, направленого на розвиток сільського господарства України, Таїсії Клочко, наразі актуальним є формування нового типу українського фермера – фермера-підприємця, відмінними рисами якого є потужне мислення підприємця, глибока обізнаність у фінансових питаннях, у технологіях сільського господарства та комп’ютерних технологіях, а також сильні лідерські якості. «Фермери-підприємці виходять за межі стандартного виробництва, створюють передові фермерські підходи, що є «маячком» для наступних поколінь фермерів», - говорить Таїсія. І саме такі проекти, як RISE, сприяють формуванню нового сучасного фермера. Активну участь у цьому бере компанія Nestle Україна, яка вже 150 років на світовому ринку і представлена практично в усіх країнах світу. На сьогодні компанія вже вийшла на той рівень, коли не тільки суто бізнесові інтереси, а й турбота про споживача, є одним з головних кредо.

«Ми пишаємося проектом RISE, який по суті є системним глибоким підходом до оцінки фермерського господарства, - зазначив помічник директора з питань співробітництва Швейцарського бюро співробітництва Віктор Шуткевич. – Наша установа фінансує проекти технічної допомоги, одним з яких і є RISE. Звісно, ми бачимо, що у фермерів виникає дуже багато запитань, і наше завдання  - допомагати їм знайти відповіді».

Цікавим та змістовним був також спільний виступ команди RISE СНАУ з презентацією результатів проведення RISE-аналізів 30 фермерських господарств Сумської, Полтавської, Харківської, Київської та Чернігівської областей. Виходячи з цих результатів, були виявлені сильні та слабкі сторони фермерських господарств. Звісно, кожне господарство має свої особисті характеристики, але є й дещо спільне. Так, сильними сторонами були визнані енергія та клімат, умови праці та землекористування. До слабких же віднесли біорізноманіття, рівень життя та економічну доцільність.

Подальший розвиток проекту організатори вбачають у таких пунктах, як розробка електронного курсу «Підтримка сталого розвитку сільського господарства», розвиток мережі університетів-партнерів, спрямованої на впровадження методу RISE в академічну діяльність та розробка сталих рішень для представників агробізнесу України і забезпечення співробітництва всіх учасників ринку у цій сфері.

Олена Мовчан, редактор

Новини

Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...
П'ятниця, 08 грудня 2017
СНАУ став партнером голландсько-українського проекту «Менеджер молочної ферми»
Сумський національний аграрний університет, вийшовши... Детальніше...
П'ятниця, 08 грудня 2017
Спортсмени СНАУ на ІІ місці в обласних змаганнях з настільного тенісу
7-8 грудня 2018 р. на базі Сумського державного... Детальніше...
Середа, 06 грудня 2017
До складу Всеукраїнської символічної збірної увійшло троє спортсменів зі СНАУ
Завершилася осіння частина XVII чемпіонату України з... Детальніше...
Вівторок, 05 грудня 2017
Професор кафедри правосуддя став академіком
Вітаємо завідувача кафедри правосуддя, доктора... Детальніше...
Вівторок, 05 грудня 2017
Ефективність наукової діяльності вишів оцінюватимуть за 7-ма напрямами
Атестація вишів у частині наукової діяльності... Детальніше...
Понеділок, 04 грудня 2017
Відбулася зустріч ректора зі студентами
4 грудня 2017 року ректор СНАУ Володимир Ладика... Детальніше...
Понеділок, 04 грудня 2017
Хореографічні колективи СНАУ стали переможцями конкурсу «Танцююча нація»
3 грудня 2017 року на сцені Сумського державного... Детальніше...
Понеділок, 04 грудня 2017
Студенти СНАУ обирають здоровий спосіб життя
Щороку дедалі більше свідомої молоді обирає здоровий... Детальніше...
Понеділок, 04 грудня 2017
Викладачі СНАУ – срібні призери змагань з настільного тенісу
28 листопада 2017 року на базі Сумського державного... Детальніше...
П'ятниця, 01 грудня 2017
Молоді вчені прозвітували про результати досліджень
30 листопада в Сумському національному аграрному... Детальніше...
П'ятниця, 01 грудня 2017
Кращий студент області навчається у СНАУ
«Кращий студент року» - єдиний у своєму роді... Детальніше...
П'ятниця, 01 грудня 2017
Високе визнання нової 18-ї архітектурної школи в Україні
Погожої осінньої днини д. арх., проф., завідувач... Детальніше...
П'ятниця, 01 грудня 2017
Стали відомі результати змагань з пауерліфтингу
30 листопада 2017 року у спортивному комплексі ... Детальніше...
Четвер, 30 листопада 2017
Проект RISE: підведено перші підсумки
Майже рік тому - у лютому 2017 року у СНАУ в рамках... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...
Вівторок, 05 грудня 2017
Відбулася зустріч з німецькими колегами
У рамках спільного українcько-німецького проекту... Детальніше...
Понеділок, 13 листопада 2017
Аграрні коледжі Сумщини та Чернігівщини змагалися на конкурсі
Нещодавно на базі Путивльського коледжу СНАУ... Детальніше...

Пряма мова

Ніна Мельник, координатор офісу реформ Сумського регіонального відділення асоціації міст України: «Отриманий досвід впроваджуватимемо в Україні»: На минулому тижні група студентів магістерського курсу... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.