English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

30_1Майже рік тому - у лютому 2017 року у СНАУ в рамках співпраці з Бернським університетом прикладних наук  (Інститут сільського господарства, лісництва та продовольства) за підтримки Nestle Україна та Швейцарського бюро співробітництва в Україні було розпочато реалізацію проекту «Розвиток сталого сільського господарства 360о оцінка фермерського господарства та розробка спільної стратегії розвитку».

За час реалізації проекту була проведена низка заходів, як то навчальні модулі з оволодіння технологією RISE-методу в рамках семінарів у СНАУ та Бернському університеті прикладних наук для підготовки професійних RISE-консультантів; 360° оцінка фермерського господарства, в ході якої була здійснена оцінка 30 фермерських господарств; звіт зі сталого розвитку сільського господарства, який охопив  результати критичного аналізу стабільного сільського господарства, а також рекомендації за принципом 360° оцінки фермерського господарства та ознайомлення з результатами дослідження безпосередніх учасників проекту.

Тож форум, що відбувся 30 листопада 2017 року в Сумському національному аграрному університеті, зібравши фермерів, а також тренерів та експертів, задіяних у програмі, став місцем для підведення перших підсумків проекту.

Команда проекту, який впроваджується за сприяння компанії Nestle Україна, Швейцарського бюро співробітництва в Україні та Посольства Швейцарії, наразі складається з фахівців Сумського національного аграрного університету та Бернського університету прикладних наук (Швейцарія).

За допомогою Skype-зв’язку вдалося організувати спілкування учасників заходу зі спеціалістом відділу корпоративного сільського господарства компанії Nestle Україна Діонісом Форстером та спеціалістом з питань дослідження сталого розвитку Бернського університету Яном Гренцем.

«Сумський НАУ, у повній мірі усвідомлюючи актуальність та необхідність розвитку фермерського руху в Україні, є активним учасником цього процесу і з великою зацікавленістю долучився до проекту: викладачі університету пройшли відповідне навчання та стали експертами, а 30 студентів СНАУ вперше в Україні отримали сертифікати про проходження програми RISE», - зазначив, звертаючись до учасників форуму, ректор СНАУ Володимир Ладика. Але мета форуму – не просто зустрітися й підвести підсумки, а й обов’язково намітити шляхи подальшої роботи в цьому напрямку.

За словами менеджера проекту Господар+, направленого на розвиток сільського господарства України, Таїсії Клочко, наразі актуальним є формування нового типу українського фермера – фермера-підприємця, відмінними рисами якого є потужне мислення підприємця, глибока обізнаність у фінансових питаннях, у технологіях сільського господарства та комп’ютерних технологіях, а також сильні лідерські якості. «Фермери-підприємці виходять за межі стандартного виробництва, створюють передові фермерські підходи, що є «маячком» для наступних поколінь фермерів», - говорить Таїсія. І саме такі проекти, як RISE, сприяють формуванню нового сучасного фермера. Активну участь у цьому бере компанія Nestle Україна, яка вже 150 років на світовому ринку і представлена практично в усіх країнах світу. На сьогодні компанія вже вийшла на той рівень, коли не тільки суто бізнесові інтереси, а й турбота про споживача, є одним з головних кредо.

«Ми пишаємося проектом RISE, який по суті є системним глибоким підходом до оцінки фермерського господарства, - зазначив помічник директора з питань співробітництва Швейцарського бюро співробітництва Віктор Шуткевич. – Наша установа фінансує проекти технічної допомоги, одним з яких і є RISE. Звісно, ми бачимо, що у фермерів виникає дуже багато запитань, і наше завдання  - допомагати їм знайти відповіді».

Цікавим та змістовним був також спільний виступ команди RISE СНАУ з презентацією результатів проведення RISE-аналізів 30 фермерських господарств Сумської, Полтавської, Харківської, Київської та Чернігівської областей. Виходячи з цих результатів, були виявлені сильні та слабкі сторони фермерських господарств. Звісно, кожне господарство має свої особисті характеристики, але є й дещо спільне. Так, сильними сторонами були визнані енергія та клімат, умови праці та землекористування. До слабких же віднесли біорізноманіття, рівень життя та економічну доцільність.

Подальший розвиток проекту організатори вбачають у таких пунктах, як розробка електронного курсу «Підтримка сталого розвитку сільського господарства», розвиток мережі університетів-партнерів, спрямованої на впровадження методу RISE в академічну діяльність та розробка сталих рішень для представників агробізнесу України і забезпечення співробітництва всіх учасників ринку у цій сфері.

Олена Мовчан, редактор

Новини

Середа, 23 травня 2018
У коледжах Сумського НАУ завершилася спартакіада
22 травня 2018 р. в спортивному комплексі та спортивних... Детальніше...
Понеділок, 21 травня 2018
СНАУ привітав військовослужбовців
18 травня Сумський національний аграрний привітав 27-му... Детальніше...
Понеділок, 21 травня 2018
Незабутня подорож до східної казки
Фестиваль! Що у Вашому розумінні фестиваль? Для... Детальніше...
Неділя, 20 травня 2018
Науковці СНАУ взяли участь у Фестивалі науки та інновацій у Кракові
17-19 травня у Кракові (Польща) проходив Фестиваль науки... Детальніше...
Неділя, 20 травня 2018
Новий імпульс співпраці СНАУ та Люблінського природничого університету
Днями завершився візит ректора Сумського... Детальніше...
Неділя, 20 травня 2018
СНАУ долучився до святкування Дня Європи
19 травня сумчани вкотре нагадали усім, що Європа... Детальніше...
П'ятниця, 18 травня 2018
Студенти СНАУ відкрили сезон пляжного волейболу
Цього тижня відбулися змагання з пляжного волейболу,... Детальніше...
П'ятниця, 18 травня 2018
Експертна комісія продовжує роботу у СНАУ
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від... Детальніше...
П'ятниця, 18 травня 2018
З Міжнародним днем музеїв!
Щорічно, 18 травня в усьому світі відзначають день... Детальніше...
Четвер, 17 травня 2018
«Два кольори мої, два кольори…»
Третій четвер травня давно перетворився на... Детальніше...
Четвер, 17 травня 2018
У СНАУ відбулося святкове засідання вченої ради
17 травня у Сумському національному аграрному... Детальніше...
Четвер, 17 травня 2018
Вітаємо директора ГАІ СНАУ!
Вітаємо Анатолія ВасильовичаЛитвиненка з обранням на... Детальніше...
Четвер, 17 травня 2018
Науковці СНАУ вибороли «срібло» на Всеукраїнському конкурсі стартапів
15-16 травня у Києві пройшов Всеукраїнський конкурс... Детальніше...
Середа, 16 травня 2018
Викладачі СНАУ підвищили кваліфікацію разом з Erasmus+
З 7 по 11 травня викладачі факультету агротехнологій та... Детальніше...
Середа, 16 травня 2018
Викладачі СНАУ представили університет на Міжнародній конференції
9-11 травня 2018 року в м. Бидгощ, Польща, під егідою... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Ніна Мельник, заступник проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи з питань профорієнтації: Підходить до завершення перший етап Всеукраїнської предметної олімпіади Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.