Шановні відвідувачі сайту! Звертаємо вашу увагу на те, що з 10.09.2018 р. змінено доменне ім’я Сумського національного аграрного університету.

Нове ім’я сайту: snau.edu.ua

English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

30_1Майже рік тому - у лютому 2017 року у СНАУ в рамках співпраці з Бернським університетом прикладних наук  (Інститут сільського господарства, лісництва та продовольства) за підтримки Nestle Україна та Швейцарського бюро співробітництва в Україні було розпочато реалізацію проекту «Розвиток сталого сільського господарства 360о оцінка фермерського господарства та розробка спільної стратегії розвитку».

За час реалізації проекту була проведена низка заходів, як то навчальні модулі з оволодіння технологією RISE-методу в рамках семінарів у СНАУ та Бернському університеті прикладних наук для підготовки професійних RISE-консультантів; 360° оцінка фермерського господарства, в ході якої була здійснена оцінка 30 фермерських господарств; звіт зі сталого розвитку сільського господарства, який охопив  результати критичного аналізу стабільного сільського господарства, а також рекомендації за принципом 360° оцінки фермерського господарства та ознайомлення з результатами дослідження безпосередніх учасників проекту.

Тож форум, що відбувся 30 листопада 2017 року в Сумському національному аграрному університеті, зібравши фермерів, а також тренерів та експертів, задіяних у програмі, став місцем для підведення перших підсумків проекту.

Команда проекту, який впроваджується за сприяння компанії Nestle Україна, Швейцарського бюро співробітництва в Україні та Посольства Швейцарії, наразі складається з фахівців Сумського національного аграрного університету та Бернського університету прикладних наук (Швейцарія).

За допомогою Skype-зв’язку вдалося організувати спілкування учасників заходу зі спеціалістом відділу корпоративного сільського господарства компанії Nestle Україна Діонісом Форстером та спеціалістом з питань дослідження сталого розвитку Бернського університету Яном Гренцем.

«Сумський НАУ, у повній мірі усвідомлюючи актуальність та необхідність розвитку фермерського руху в Україні, є активним учасником цього процесу і з великою зацікавленістю долучився до проекту: викладачі університету пройшли відповідне навчання та стали експертами, а 30 студентів СНАУ вперше в Україні отримали сертифікати про проходження програми RISE», - зазначив, звертаючись до учасників форуму, ректор СНАУ Володимир Ладика. Але мета форуму – не просто зустрітися й підвести підсумки, а й обов’язково намітити шляхи подальшої роботи в цьому напрямку.

За словами менеджера проекту Господар+, направленого на розвиток сільського господарства України, Таїсії Клочко, наразі актуальним є формування нового типу українського фермера – фермера-підприємця, відмінними рисами якого є потужне мислення підприємця, глибока обізнаність у фінансових питаннях, у технологіях сільського господарства та комп’ютерних технологіях, а також сильні лідерські якості. «Фермери-підприємці виходять за межі стандартного виробництва, створюють передові фермерські підходи, що є «маячком» для наступних поколінь фермерів», - говорить Таїсія. І саме такі проекти, як RISE, сприяють формуванню нового сучасного фермера. Активну участь у цьому бере компанія Nestle Україна, яка вже 150 років на світовому ринку і представлена практично в усіх країнах світу. На сьогодні компанія вже вийшла на той рівень, коли не тільки суто бізнесові інтереси, а й турбота про споживача, є одним з головних кредо.

«Ми пишаємося проектом RISE, який по суті є системним глибоким підходом до оцінки фермерського господарства, - зазначив помічник директора з питань співробітництва Швейцарського бюро співробітництва Віктор Шуткевич. – Наша установа фінансує проекти технічної допомоги, одним з яких і є RISE. Звісно, ми бачимо, що у фермерів виникає дуже багато запитань, і наше завдання  - допомагати їм знайти відповіді».

Цікавим та змістовним був також спільний виступ команди RISE СНАУ з презентацією результатів проведення RISE-аналізів 30 фермерських господарств Сумської, Полтавської, Харківської, Київської та Чернігівської областей. Виходячи з цих результатів, були виявлені сильні та слабкі сторони фермерських господарств. Звісно, кожне господарство має свої особисті характеристики, але є й дещо спільне. Так, сильними сторонами були визнані енергія та клімат, умови праці та землекористування. До слабких же віднесли біорізноманіття, рівень життя та економічну доцільність.

Подальший розвиток проекту організатори вбачають у таких пунктах, як розробка електронного курсу «Підтримка сталого розвитку сільського господарства», розвиток мережі університетів-партнерів, спрямованої на впровадження методу RISE в академічну діяльність та розробка сталих рішень для представників агробізнесу України і забезпечення співробітництва всіх учасників ринку у цій сфері.

Олена Мовчан, редактор

Новини

Вівторок, 20 листопада 2018
Студент СНАУ посів призове місце у змаганнях з армспорту
17-18 листопада в місті Полтава на базі спорткомплексу... Детальніше...
Понеділок, 19 листопада 2018
У СНАУ відбулась презентація монографії
16 листопада у читальній залі періодичних видань... Детальніше...
Субота, 17 листопада 2018
СНАУ взяв участь у зустрічі зі сприяння сталому розвитку
15-16 листопада у м. Київ відбулася зустріч... Детальніше...
Субота, 17 листопада 2018
СНАУ відкриває нові горизонти
Учора, 16 листопада в Охтирському РБК відбувся форум... Детальніше...
П'ятниця, 16 листопада 2018
СНАУ підписав чергову Угоду з Китаєм
На початку листопада цього року проректор з... Детальніше...
П'ятниця, 16 листопада 2018
Коледж Сумського НАУ відзначив 120 річницю
15 листопада відбулося святкування 120-річниці з дня... Детальніше...
П'ятниця, 16 листопада 2018
Студенти СНАУ – призери спартакіади з настільного тенісу
13-14 листопада на базі СумДУ відбулися змагання з... Детальніше...
П'ятниця, 16 листопада 2018
Інженери-магістри відвідали виробництво
15 листопада в рамках програми проведення занять на... Детальніше...
П'ятниця, 16 листопада 2018
До СНАУ прибула китайська делегація
Цього тижня Сумський національний аграрний... Детальніше...
П'ятниця, 16 листопада 2018
СНАУ отримав вільний доступ до міжнародних баз даних
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки... Детальніше...
Четвер, 15 листопада 2018
Команда СНАУ посіла призові місця у змаганні з шахів
З 12 по 14 листопада у м. Суми пройшла обласна... Детальніше...
Четвер, 15 листопада 2018
У СНАУ з візитом прибула делегація Азербайджанського ДАУ
Цього тижня в Сумському НАУ з робочим візитом... Детальніше...
Четвер, 15 листопада 2018
У СНАУ продовжується навчання майбутніх лідерів
12 листопада у Сумському національному аграрному... Детальніше...
Середа, 14 листопада 2018
Школа леді СНАУ має перших випускниць
13 листопада у стінах Сумського національного... Детальніше...
Вівторок, 13 листопада 2018
Танцювальні колективи СНАУ посіли призові місця
Одинадцятого листопада в актовому залі Сумського... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету Шановні першокурсники! Я щиро вітаю вас – учорашніх школярів, а тепер уже студентів – у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.