English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

30_1Майже рік тому - у лютому 2017 року у СНАУ в рамках співпраці з Бернським університетом прикладних наук  (Інститут сільського господарства, лісництва та продовольства) за підтримки Nestle Україна та Швейцарського бюро співробітництва в Україні було розпочато реалізацію проекту «Розвиток сталого сільського господарства 360о оцінка фермерського господарства та розробка спільної стратегії розвитку».

За час реалізації проекту була проведена низка заходів, як то навчальні модулі з оволодіння технологією RISE-методу в рамках семінарів у СНАУ та Бернському університеті прикладних наук для підготовки професійних RISE-консультантів; 360° оцінка фермерського господарства, в ході якої була здійснена оцінка 30 фермерських господарств; звіт зі сталого розвитку сільського господарства, який охопив  результати критичного аналізу стабільного сільського господарства, а також рекомендації за принципом 360° оцінки фермерського господарства та ознайомлення з результатами дослідження безпосередніх учасників проекту.

Тож форум, що відбувся 30 листопада 2017 року в Сумському національному аграрному університеті, зібравши фермерів, а також тренерів та експертів, задіяних у програмі, став місцем для підведення перших підсумків проекту.

Команда проекту, який впроваджується за сприяння компанії Nestle Україна, Швейцарського бюро співробітництва в Україні та Посольства Швейцарії, наразі складається з фахівців Сумського національного аграрного університету та Бернського університету прикладних наук (Швейцарія).

За допомогою Skype-зв’язку вдалося організувати спілкування учасників заходу зі спеціалістом відділу корпоративного сільського господарства компанії Nestle Україна Діонісом Форстером та спеціалістом з питань дослідження сталого розвитку Бернського університету Яном Гренцем.

«Сумський НАУ, у повній мірі усвідомлюючи актуальність та необхідність розвитку фермерського руху в Україні, є активним учасником цього процесу і з великою зацікавленістю долучився до проекту: викладачі університету пройшли відповідне навчання та стали експертами, а 30 студентів СНАУ вперше в Україні отримали сертифікати про проходження програми RISE», - зазначив, звертаючись до учасників форуму, ректор СНАУ Володимир Ладика. Але мета форуму – не просто зустрітися й підвести підсумки, а й обов’язково намітити шляхи подальшої роботи в цьому напрямку.

За словами менеджера проекту Господар+, направленого на розвиток сільського господарства України, Таїсії Клочко, наразі актуальним є формування нового типу українського фермера – фермера-підприємця, відмінними рисами якого є потужне мислення підприємця, глибока обізнаність у фінансових питаннях, у технологіях сільського господарства та комп’ютерних технологіях, а також сильні лідерські якості. «Фермери-підприємці виходять за межі стандартного виробництва, створюють передові фермерські підходи, що є «маячком» для наступних поколінь фермерів», - говорить Таїсія. І саме такі проекти, як RISE, сприяють формуванню нового сучасного фермера. Активну участь у цьому бере компанія Nestle Україна, яка вже 150 років на світовому ринку і представлена практично в усіх країнах світу. На сьогодні компанія вже вийшла на той рівень, коли не тільки суто бізнесові інтереси, а й турбота про споживача, є одним з головних кредо.

«Ми пишаємося проектом RISE, який по суті є системним глибоким підходом до оцінки фермерського господарства, - зазначив помічник директора з питань співробітництва Швейцарського бюро співробітництва Віктор Шуткевич. – Наша установа фінансує проекти технічної допомоги, одним з яких і є RISE. Звісно, ми бачимо, що у фермерів виникає дуже багато запитань, і наше завдання  - допомагати їм знайти відповіді».

Цікавим та змістовним був також спільний виступ команди RISE СНАУ з презентацією результатів проведення RISE-аналізів 30 фермерських господарств Сумської, Полтавської, Харківської, Київської та Чернігівської областей. Виходячи з цих результатів, були виявлені сильні та слабкі сторони фермерських господарств. Звісно, кожне господарство має свої особисті характеристики, але є й дещо спільне. Так, сильними сторонами були визнані енергія та клімат, умови праці та землекористування. До слабких же віднесли біорізноманіття, рівень життя та економічну доцільність.

Подальший розвиток проекту організатори вбачають у таких пунктах, як розробка електронного курсу «Підтримка сталого розвитку сільського господарства», розвиток мережі університетів-партнерів, спрямованої на впровадження методу RISE в академічну діяльність та розробка сталих рішень для представників агробізнесу України і забезпечення співробітництва всіх учасників ринку у цій сфері.

Олена Мовчан, редактор

Новини

Понеділок, 20 серпня 2018
Новий вектор співпраці СНАУ – Румунія
12-15 серпня 2018 року делегація українських науковців на... Детальніше...
Вівторок, 14 серпня 2018
Триває співпраця СНАУ та ЄБРР
10 серпня 2018 року в головному офісі... Детальніше...
Понеділок, 13 серпня 2018
Українська одіссея китайських студентів
Чотири тижні тривало стажування студентів із КНР у... Детальніше...
П'ятниця, 10 серпня 2018
Студенти з КНР успішно закінчили стажування в Сумському НАУ
Сьогодні, 9 серпня, у Сумському національному... Детальніше...
Середа, 08 серпня 2018
СНАУ одержав статус органічного оператора
29 липня Сумський національний аграрний університет... Детальніше...
Вівторок, 07 серпня 2018
У СНАУ відбулися курси підвищення кваліфікації лікарів ветсанекспертизи
З 23 липня по 3 серпня 2018 року в Сумському національному... Детальніше...
Понеділок, 06 серпня 2018
Українські будні гостей із Піднебесної
Минув третій тиждень стажування китайських студентів... Детальніше...
П'ятниця, 03 серпня 2018
СНАУ досягає нових висот
В очікуванні нового навчального року Міністерство... Детальніше...
П'ятниця, 03 серпня 2018
Успішно завершилася українсько-чеська наукова літня школа
З 16 по 27 липня 2018 року пройшла міжнародна наукова... Детальніше...
Понеділок, 30 липня 2018
Український вояж: як минув другий тиждень стажування студентів з КНР
Уже два тижні Сумський національний аграрний... Детальніше...
Середа, 25 липня 2018
Новий виток співпраці з КНР
  24 липня Сумський НАУ зустрічав офіційну делегацію з... Детальніше...
Неділя, 22 липня 2018
Вчена рада зібралася на чергове засідання
18 липня вчена рада Сумського національного аграрного... Детальніше...
Неділя, 22 липня 2018
СНАУ зробив новий крок у співпраці з Чехією
У Сумах стартувала міжнародна літня школа для... Детальніше...
Неділя, 22 липня 2018
Китайські хроніки: як минув перший тиждень стажування
Уже понад тиждень триває стажування студентів з... Детальніше...
Вівторок, 17 липня 2018
Ще один університет КНР став партнером Сумського НАУ
16 червня у Сумському національному аграрному... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Юрій Данько, завідувач науково-дослідної частини Уже не перший рік Сумський національний аграрний університет входить до трійки кращих аграрних закладів вищої освіти України за усіма показниками. Щорічно наші... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.