English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

30_1Майже рік тому - у лютому 2017 року у СНАУ в рамках співпраці з Бернським університетом прикладних наук  (Інститут сільського господарства, лісництва та продовольства) за підтримки Nestle Україна та Швейцарського бюро співробітництва в Україні було розпочато реалізацію проекту «Розвиток сталого сільського господарства 360о оцінка фермерського господарства та розробка спільної стратегії розвитку».

За час реалізації проекту була проведена низка заходів, як то навчальні модулі з оволодіння технологією RISE-методу в рамках семінарів у СНАУ та Бернському університеті прикладних наук для підготовки професійних RISE-консультантів; 360° оцінка фермерського господарства, в ході якої була здійснена оцінка 30 фермерських господарств; звіт зі сталого розвитку сільського господарства, який охопив  результати критичного аналізу стабільного сільського господарства, а також рекомендації за принципом 360° оцінки фермерського господарства та ознайомлення з результатами дослідження безпосередніх учасників проекту.

Тож форум, що відбувся 30 листопада 2017 року в Сумському національному аграрному університеті, зібравши фермерів, а також тренерів та експертів, задіяних у програмі, став місцем для підведення перших підсумків проекту.

Команда проекту, який впроваджується за сприяння компанії Nestle Україна, Швейцарського бюро співробітництва в Україні та Посольства Швейцарії, наразі складається з фахівців Сумського національного аграрного університету та Бернського університету прикладних наук (Швейцарія).

За допомогою Skype-зв’язку вдалося організувати спілкування учасників заходу зі спеціалістом відділу корпоративного сільського господарства компанії Nestle Україна Діонісом Форстером та спеціалістом з питань дослідження сталого розвитку Бернського університету Яном Гренцем.

«Сумський НАУ, у повній мірі усвідомлюючи актуальність та необхідність розвитку фермерського руху в Україні, є активним учасником цього процесу і з великою зацікавленістю долучився до проекту: викладачі університету пройшли відповідне навчання та стали експертами, а 30 студентів СНАУ вперше в Україні отримали сертифікати про проходження програми RISE», - зазначив, звертаючись до учасників форуму, ректор СНАУ Володимир Ладика. Але мета форуму – не просто зустрітися й підвести підсумки, а й обов’язково намітити шляхи подальшої роботи в цьому напрямку.

За словами менеджера проекту Господар+, направленого на розвиток сільського господарства України, Таїсії Клочко, наразі актуальним є формування нового типу українського фермера – фермера-підприємця, відмінними рисами якого є потужне мислення підприємця, глибока обізнаність у фінансових питаннях, у технологіях сільського господарства та комп’ютерних технологіях, а також сильні лідерські якості. «Фермери-підприємці виходять за межі стандартного виробництва, створюють передові фермерські підходи, що є «маячком» для наступних поколінь фермерів», - говорить Таїсія. І саме такі проекти, як RISE, сприяють формуванню нового сучасного фермера. Активну участь у цьому бере компанія Nestle Україна, яка вже 150 років на світовому ринку і представлена практично в усіх країнах світу. На сьогодні компанія вже вийшла на той рівень, коли не тільки суто бізнесові інтереси, а й турбота про споживача, є одним з головних кредо.

«Ми пишаємося проектом RISE, який по суті є системним глибоким підходом до оцінки фермерського господарства, - зазначив помічник директора з питань співробітництва Швейцарського бюро співробітництва Віктор Шуткевич. – Наша установа фінансує проекти технічної допомоги, одним з яких і є RISE. Звісно, ми бачимо, що у фермерів виникає дуже багато запитань, і наше завдання  - допомагати їм знайти відповіді».

Цікавим та змістовним був також спільний виступ команди RISE СНАУ з презентацією результатів проведення RISE-аналізів 30 фермерських господарств Сумської, Полтавської, Харківської, Київської та Чернігівської областей. Виходячи з цих результатів, були виявлені сильні та слабкі сторони фермерських господарств. Звісно, кожне господарство має свої особисті характеристики, але є й дещо спільне. Так, сильними сторонами були визнані енергія та клімат, умови праці та землекористування. До слабких же віднесли біорізноманіття, рівень життя та економічну доцільність.

Подальший розвиток проекту організатори вбачають у таких пунктах, як розробка електронного курсу «Підтримка сталого розвитку сільського господарства», розвиток мережі університетів-партнерів, спрямованої на впровадження методу RISE в академічну діяльність та розробка сталих рішень для представників агробізнесу України і забезпечення співробітництва всіх учасників ринку у цій сфері.

Олена Мовчан, редактор

Новини

Вівторок, 20 лютого 2018
У СНАУ проведено навчання для спеціалістів із систем точного землеробства компанії ІМК
За даними прес-служби компанії ІМК, 13-14 лютого на базі... Детальніше...
Вівторок, 20 лютого 2018
У СНАУ пройшла олімпіада з іноземної мови
Минулого тижня у Сумському НАУ пройшов І етап... Детальніше...
Вівторок, 20 лютого 2018
Філософи СНАУ підкорюють столицю
14-15 лютого у Київському університеті імені Бориса... Детальніше...
Понеділок, 19 лютого 2018
Спортсмени СНАУ серед призерів чемпіонату України
16-18 лютого 2018 року в місті Мукачево Закарпатської... Детальніше...
Понеділок, 19 лютого 2018
Хореографічні колективи СНАУ стали переможцями VIII Чемпіонату України
17 лютого у Києві проходив VIII Чемпіонату України серед... Детальніше...
Понеділок, 19 лютого 2018
Магістри інженерно-технологічного факультету отримали дипломи
Під час святкування масляної 17 лютого відбулася... Детальніше...
П'ятниця, 16 лютого 2018
Випускникам юридичного факультету вручили дипломи магістрів
15 лютого на юридичному факультеті СНАУ відбувся... Детальніше...
П'ятниця, 16 лютого 2018
У СНАУ проводжали зиму
Масляна – це перехід від Зими до Весни. Вона... Детальніше...
П'ятниця, 16 лютого 2018
Щиро вітаємо з ювілеєм!
Шановний Анатолію Михайловичу! Детальніше...
Четвер, 15 лютого 2018
У СНАУ стартувала Медіа школа
Сьогодні, 15 лютого, у Сумському НАУ розпочала роботу... Детальніше...
Четвер, 15 лютого 2018
Романтичний настрій СНАУ
14 лютого закохані всього світу святкують День Святого... Детальніше...
Четвер, 15 лютого 2018
40-річчя «ФОП»
Днями в Сумському національному аграрному... Детальніше...
Четвер, 15 лютого 2018
Нові пригоди українок в Італії
На початку лютого у Вероні відбулася Міжнародна... Детальніше...
Вівторок, 13 лютого 2018
HORSCHLeeb: від традицій до інновацій
12 лютого на базі iнженерно-технологічного факультету... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Разом до перемоги
Нещодавно ректор СНАУ отримав Подяку від керівника... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...
Вівторок, 05 грудня 2017
Відбулася зустріч з німецькими колегами
У рамках спільного українcько-німецького проекту... Детальніше...

Пряма мова

Валерій Жмайлов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи: Вже зовсім скоро – 6 лютого, - в Україні розпочнеться реєстрація на ЗНО, яка триватиме до 19 березня 2018 року. Цьогоріч в Сумській області проходити... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.