Головна
Новини
Студентське життя
Студенти СНАУ допомагають у відновленні парку «Огнівщина»



Людина протягом історії свого існування та розвитку суспільства на різних його етапах спрямовувала свою діяльність не тільки на виконання господарської функції, але й на покращення свого довкілля, враховуючи естетичні, духовні та інші цінності буття. Так, зокрема прагнення до прекрасного, до мистецьких цінностей сприяло створенню й такого доволі складного синтетичного виду мистецтва, як садово-паркове мистецтво.
Як вид архітектурно-художньої творчості, що поєднує в собі важливі елементи природи, архітектури, художнього мистецтва та їх композиційне цілісне утворення, садово-паркове мистецтво та його витвори, наприклад, парки-пам’ятки, у певні часи й до тепер залучають до себе не тільки мешканців прилеглих до них територій, але й туристів, екскурсантів, науковців тощо. Сьогодні парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва окрім природно-заповідної функції мають велике значення для розвитку збалансованої рекреаційної та туристичної діяльності.
Сумський національний аграрний університет підтримав ініціативу Сумського земляцтва у м.Київ – відновлення унікальної спадщини Сумщини. Разом з мерією міста Ромни, Роменським коледжем СНАУ Сумський НАУ зробили перші кроки по розробці «Проекту утримання та реконструкції парку пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Огнівщина».
Урочище «Огнівщина», загальною площею 43 га, отримало статус парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва у 1972 році. Парк закладено наприкінці ХІХ століття на місці старого дубово-кленового пралісу, але, як і більшість парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, до сьогоднішнього дня не отримали належного утримання та фінансування. Втрачається унікальна ландшафтна композиція, історична планувальна структура, всихають вікові дерева.
Студенти 4 курсу факультету агротехнологій та природокористування СНАУ спеціальності «Лісове та садово-паркове господарство» під керівництвом завідувача кафедри садово-паркового та лісового господарства доцента Тетяни Мельник та асистента Владислава Дегтярьова спільно зі студентами 1-го курсу відділення «Механізації АПВ» Роменського коледжу СНАУ, викладачами Володимиром Маляренком, Андрієм Пелипенком та школярами м. Ромни, провели виїзні практичні заняття по інвентаризації зелених насаджень на базі парку «Огнівщина». При обстеженні були визначені видовий склад, вік та санітарний стан насаджень, виділені унікальні ландшафтні композиції та пейзажні картини. Намічені найважливіші проблемні місця унікальної природної території.
Реконструкція парків - складна та довготривала процедура, яка потребує наукового обґрунтування, ретельного вивчення, історичного пошуку та, найголовніше, величезного бажання довести справу до кінця.