Головна
Навчально-методична робота
Рекомендації


РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВЕДЕННЯ ЖУРНАЛУ ВИКЛАДАЧА
- У журнал викладача заноситься інформація про результати успішності студентів та виконання робочої навчальної програми дисципліни протягом навчального періоду на всіх формах навчання.
-Журнал зберігається у викладача, який веде дану дисципліну, протягом всього періоду навчання студентів, і може бути наданий для перевірки завідувачу кафедри, декану факультету та представнику навчально-методичного відділу за їх вимогою.
-Відповідальність за достовірність даних, занесених до журналу, та за правильність його оформлення несе викладач.
Правила заповнення
- на обкладинці: дата початку і закінчення ведення журналу;
- на титульній сторінці: дата початку і закінчення ведення журналу; назва кафедри, прізвище, ім»я та по-батькові викладача (повністю); вчене звання, науковий ступінь та посада;
- розклад занять і графік роботи – відповідає розкладу занять викладача (заповнюється посеместрово);
- індивідуальний план навчальної роботи – копія відповідного розділу із індивідуального плану роботи викладача;
- облік виконання навчальної роботи викладача – заповнюється по датам, тобто записуються всі заняття, які проводились одного дня відповідно до розкладу занять. Можливий розподіл на сторінках за видами занять (лекції та ЛПЗ).
- результати семестрового контролю – розділ заповнюється за традиційною схемою, а саме: назва дисципліни, шифр групи, список студентів, дата проведення занять. У випадку, коли у групі один викладач веде лекції та ЛПЗ, то результати контролю записуються на окремих сторінках.
В клітинках проти прізвищ студентів викладач зобов»язаний проставляти відмітки про відсутність студентів на занятті знаком н, а також оцінки в балах за кожний модуль, атестацію, самостійну роботу, підсумкову оцінку за семестр. Оцінка за модуль обов»язково повинна бути підтверджена поточними оцінками, які виставляються в балах за кожний вид контролю відповідно до балів, зазначених у робочих навчальних програмах.
Оцінка за пропущене і відпрацьоване заняття ставиться в клітинці через дріб, наприклад, н/9, 3/7.
- звіт про виконання плану – розділ заповнюється щомісячно на основі розділу «Облік виконання навчальної роботи».
Навчально-методичний відділ, вересень 2012 року.
ПРАВИЛА ЗАПОВНЕННЯ СЕМЕСТРОВИХ ВІДОМОСТЕЙ
Семестрова відомість результатів модульного контролю (приклад)
* Семестрова відомість є документом, до якого заносяться результати роботи в семестрі (модулі, атестація, самостійна робота) та оцінки підсумкового контролю.
* Семестрова відомість під час семестру зберігається в деканаті і видається викладачеві на час проведення семестрового підсумкового контролю – іспиту. Заліки викладач проставляє у відомість в деканатах.
* Відповідальність за достовірність даних, занесених до відомості, та за правильність її оформлення несе ведучий курсу.
Правила заповнення.
Семестрова відомість заповнюється акуратно, розбірливо, чорною гелевою ручкою в день проведення контролю знань.
У відомості мають бути заповнені всі реквізити: назва факультету, навчальний рік, шифр групи, курс, семестр, вид семестрового контролю, назва дисципліни, прізвище лектора та викладачів, які ведуть ЛПЗ, кількість модулів. У заголовку таблиці в колонках № 3-6 викладачем проставляється мінімальна та максимальна кількість балів згідно з робочою навчальною програмою.
У випадку відсутності студента на заняттях протягом модуля у відомості у відповідній колонці(№ 3-6) за результати роботи ставиться прочерк ( - ) (читай пункт 5 даних правил).
У випадку, коли студент не виявив знань на модульному контролі з жодного елементу модуля у відомості у відповідній колонці (№ 3-6) ставиться нуль ( 0 ) (читай пункт 5 даних правил).
У виключних випадках, при наявності виправдовуючих документів, по заяві, з дозволу декана студент може доздати модуль, за який у відомість занесено 0 або прочерк (-). В такому випадку додатково набрані бали додаються до самостійної роботи і проставляються в колонку № 7 загальною сумою, наприклад : за самостійну роботу студент набрав 20 балів; з дозволу декана по заяві за пропущений модуль набрав 15 балів – у колонку № 7 заносяться 35 балів.
Сума балів, набрана студентом за всі модулі в семестрі, не може перевищувати 50.
Сума балів, набрана студентом протягом одного модуля, не може перевищувати максимального значення, визначеного викладачем в РНП і записаного в колонках № 3-6 відомості.
Сума балів, набрана студентом протягом атестації, не може перевищувати 20.
Сума балів, набрана студентом за самостійну роботу, не може перевищувати 30.
На останньому занятті в семестрі (протягом залікового тижня) в колонку № 10 (сума балів за семестр) заноситься загальна сума балів , набрана студентом у семестрі ( за модулі, самостійну роботу та атестацію).
При формі контролю „іспит” – колонка № 11 заповнюється під час сесії, до неї заноситься фактична сума балів, отримана студентом під час іспиту (при цьому читай пункт 15 даних Правил). Отримана студентом під час заліково-екзаменаційної сесії сума балів переводиться в традиційну оцінку згідно з Положенням про модульно-рейтингову систему і виставляється в колонку №12 (заліково-екзаменаційна оцінка за національною шкалою): - 0 – 29 „не задовільно” ( не допускається до сесії і здає іспит в додатковий тиждень, якщо таких дисциплін менше 3-х. В колонку № 11 пишеться „Не допущений”). 30 – 59 балів – “незадовільно” (до сесії допускається, колонка № 11 заповнюється на сесії). 60 - 70 – “задовільно”, 71 - 85 – “добре”, 86 – 100 - “відмінно”- колонка № 11 заповнюється на сесії).Сума балів із колонки №11 переводиться в оцінку за шкалою ECTS і заноситься у колонку №13 (див. Критерії оцінки знань в РНП).
При формі контролю - „залік” в заліково-екзаменаційну відомість (колонка № 10) заноситься сума балів, набрана студентом у семестрі. В колонку № 11 заносяться або результати колонки №10, або ж підвищена оцінка (при цьому читай пункт №15 даних Правил). У колонці № 12 ставиться „залік”, якщо студент набрав 60-100 балів, які занесені до колонки №11. У випадку, коли студент набрав менше 60 балів, у колонку № 11 заноситься „не залік„. Сума балів із колонки №11 переводиться в оцінку за шкалою ECTS і заноситься у колонку №13 (див. Критерії оцінки знань в РНП).